GURURUM5
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YOĞURT ÇORBASI (ANTAKYA)

YOĞURT ÇORBASI (ANTAKYA) Empty YOĞURT ÇORBASI (ANTAKYA)

Mesaj tarafından Admin Perş. Ara. 18, 2008 7:14 pm

YOĞURT ÇORBASI (ANTAKYA) Yogurtcorba

Malzemeler:
2 yumurta
2 çorba kaşığı (tepeleme) un
3 kaşık yoğurt
5 bardak su
6-7 diş sarımsak
Üstü için:
3 kaşık tereyağı
1 kaşık kırmızı biber
1 kaşık nane
Yapılışı:
Bu çorbayı farklı yörelerde çok değişik şekillerde yapıyorlar. Bu, Caner’in annesinin yaptığı şekli, ben ondan öğrendim. Bunun içine nohut, buğday vs. konarak yapılanı da var sanırım. Benim vereceğim tarif sade bir yoğurt çorbası tarifi. Hastayken (özellikle soğuktan kaynaklanan hastalıklarda) çok iyi geliyor .
Tencereye yumurtaları koyup çırpın. Un ve yoğurdu da ekleyip çırpın. Suyu azar azar ve karıştırarak ekleyin. Sonra altını yakın. Bu çorbayı yaparken orta ateşte, sürekli karıştırmak gerekiyor. Çorbanız kıvamını bulunca altını iyice kısıp bir süre daha karıştırmaya devam ederek pişirin. Altını kapadıktan sonra biraz tuzla havanda dövdüğünüz sarımsakları da içine ekleyin. Sarımsağı damak zevkinize göre arttırabilirsiniz. Üstüne yağda kırmızıbiber kızdırıp dökün ve son olarak nane serpin.
Admin
Admin
ADMİN
ADMİN

Kadın
İş/Hobiler : EV HANIMI
Ülke : YOĞURT ÇORBASI (ANTAKYA) U21010
İsim : DİLEK
Eğitim : İlkokul
Ruh Halim : YOĞURT ÇORBASI (ANTAKYA) Huysuz10
Dikkat : <marquee><font color=\"red\"><strong>Dikkat: GuRuRuM5 FoRuM BaĞıMLILIK YaPaBiLiR...!! Smile</strong></font> </marquee>
İfadeniz : YOĞURT ÇORBASI (ANTAKYA) Mir19
Uyarı Çubuğu :
YOĞURT ÇORBASI (ANTAKYA) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100YOĞURT ÇORBASI (ANTAKYA) Right_bar_bleue

Takım : YOĞURT ÇORBASI (ANTAKYA) Fenerb10

http://gururum5.eniyiforum.net

- Similar topics